Chat, Sohbet, Muhabbet, Mobil Chat Sohbet Siteleri

Canımsın Diyorum

Canımsın Diyorum hem de yüksek sesle. En çok bağırarak haykırmak istediğim kelime bu. Canımdan da ötesin hatta.. Öyle işte. Bir şarkının ezgisinde gördüm seni. Bir yıkık harabenin yıkıntılarından kalkıp geldim sana. Hiç bir şart ileri sürmeden, hiç bir kayıt istemeden, hiç bir teminat görmeden girmek istedim o güzel dünyana.. Bak şimdi bu yalnızlığı anlatayım sana. Bir köpek kadar tek başına kalmanın insanda yarattığı o paramparça yok oluşların adını koymak istiyorum artık. Rüzgar eser, sen hissetmezsin hiç.. O derecedir bu yalnızlık, soğuk ve kuytudasın hep. Bir başına ve kimsesiz ve tek ve hiçsiz.. Bir hiçe bile hasret yaşarsın boş umutlarınla tek başına..

can olmak

Canımsın diyebilmek ne güzeldir bilir misin? Can olmak, olabilmek.. Can taşımak.. Bir hamile kadın düşün, karnındaki çocuğu için ölümü bile hiç sayar.. Kundaktaki bebeğine canını verir belki de.. Peki sen hiç kimseye ”Can” olabildin mi sevgili.. söylesene bunu bana.. Can olup, cana girmeyi başardın mı hiç? Herkes bir şeyler olup durur bu alemde. Ben sadece sen olmak istedim, canın olmak, canında kalmak, can verebilmek, canından parça olmak.. Ah bu şarkılar neden böyle ağıt yakar gibiler ki?

Niye hiç bir şarkı umut vermez insana, neden umutsuz yarınlara hasret kalıyor tüm insanlar, niçin bu kadar acı çekiliyor ki? Her hasret çeken, hasret türküsü veya hasret şarkısı söylemek zorunda kalıyor anlamıyorum işte bunu.

can olabilmek

Canımsın Diyorum Tüm Kalbimle

Yürek bazen paramparça eder kendini, parça pinçik ettiğin bu kalbi tanıyamazsın artık. Bu yaşa gelmişim, kedere düğüm tutmuş-kadere düğün yapmışım hep.. Var mı bunun bir başka yolu anlatsana? Ben ki, yıkık sevdalardan çıkıp sana koşmuşum kollarımı açıp..

Bir parça can olabilmek adına yaşamak istemişim seni o saf ve güzel yüreğinde. Sen ne yaptın peki? Söylesene kaç iklim daha bende olmayacaksın ya da kaç mevsim daha sensiz kala kala yaşayabileceğim, bu döküntü hayallerimle beraber..?

Çık gel demekle gelinmiyor değil mi? Canımsın diyorum ama duyan kim? Yine de sen canım ol, ben canın olmayayım hiç. Canımdan olayım..

canımsın

Ayrılık ateşinden yandım diyorsun ama ne dumanın geldi ne de kıvılcımın, bu nasıl bir yanmaktı ki ben hiç bir şey göremedim.’

Çıkmıştım senden aslında. Yaşanmış onca acıyı geride bırakarak hem de. Yeniden yaşamaya azimlenerek çıkmıştım o lanet hayatımdan.. Şimdi artık yeni bir hayat bekliyordu beni. Tazelenmiştim sanki. Arınmıştım geçmişimden ve bana acı veren, hayal kırıklıkları yaratan ne varsa yüzleşmeye ve onlardan uzak kalmaya yemin ediyor gibiydim. Sevdalarımı, aşklarımı, yasaklarımı ve yaşayamadıklarımı bir kez daha gözden geçirmeye hazırdım. Bunları sende bulacaktım aslında. Yaşayamadıklarımı yani, yaşayamadığım ne varsa seninle olacaktı belki de.. Bir hayal işte bunlar hep, adını ne koyarsan koy be güzelim..!

O soluyamadığım şehrimin seninle olan oksijeni, ciğerlerime bayram ettiriyordu adeta. Yürürken ayaklarım titriyordu sanki ve bedenim tonlarca ağırlıktaydı. Adımlarım o kadar yavaştı ki, koşmak isterken kilitlenmiştim.
Dünya artık bana dar gelmiyordu. Uçsuz bucaksız bir hayat beni mi bekliyordu bilmiyordum ama hiç ölmeyecekmiş gibiydim. Azrail bile bana küsmüştü sanki. O kadar uzak sanıyordum seni kendime, bu belki de yaşama azmimi artıracaktı. Artık senin o güzel yüreğin yüreğimde atacak gibiydi biliyor musun?

Can diyorum, canım diyorum artık.. Canımsın diyorum. ‘ Ey Aşk!

Varlığın bir dert, olmaman başka bir dert, keşke hiç olmasaydık ikimiz de..!

Yazan : SubaT

13.12.2019

sebebiyat

 

 

 

Yorumlar (3 Yorum)

    belki de hasretten bu haldeyiz. Canımsın diyorum denmek bile bazen yetmeyebiliyor insanlara..!

    Canımsın demek le keşke can olabilse. Canın yana yana canından bir parça alır da gider. Sen sadece seversin. Seversin, ama sevilmez sin. Bir süre sonra alışırsın bu duyguya belki seni arafta bırakır. Gurur ile yüreğin arasında gider gelirsin. Ne gurur a sığınırsın nede yüreğinin ritmine ,çünkü olmak istediğin yerde sana rezervasyon yapılmamıştır. Öylece ayakta beklersin. İzlersin senden çok uzaklardaki sevgiliyi. Uzun lafın kısası (Canımsın) Emeğine sağlık Subat

    Canimsin diyorum Sebebiyat.net diyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Ağına Katılın

Sebebiyat, mobil sohbet ve mobil chat olarak tüm cihazlarla uyumludur. Ayrıca güvenilir sohbet sitesi olmakla beraber; parasız sohbet siteleri, hatta görüntülü sohbet siteleri arasında rakipsiz sohbet olduğunu eski mynet sohbet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Tr sohbet, bizim mekan, geveze sohbet gibi eski chat siteleri arasında geçmişi olan bayan sohbet ve bayan chat ağırlıklı sohbet, chat ve muhabbet sitesi olmaktadır.
Güvenilir sohbet siteleri arayanlar; Sebebiyat NET özel mobil sohbet yazılımı sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Mobil chat sohbet deneyimi yaşamak için, hemen ücretsiz sohbet deneyimi yaşayın. Tamamen bedava sohbet sitesi olan sebebiyat, yeni bedava mobil sohbet sistemini geliştirdi.

mobil sohbet mobil chat