Mobil Sohbet Siteleri

Covid-19 mücadele MASKE

Covid-19 mücadele MASKE;

Maske deyip geçmemek gerek. Şu sıralar sadece insanların değil, ülkelerin de en büyük ihtiyacı olan bir sağlık ürünü. Olmazsa olmaz bir gereksinim. Yüz maskesi koronavirüsün (Covid-19) yayılmasına karşı bir önlem ve iyi vatandaş olmanın bir göstergesi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgınının ardından çok sayıda ülkede insanlar sokakta, markette ve toplu taşıma araçlarında maskeyle dolaşmaya başladı.

Çin başta olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinde maske kullanımı yıllardır yaygın. Bazı insanlar toplu taşıma araçlarında hastalık kapmamak için, bazıları da kronik hava kirliliğine karşı bunu kullanıyor. Uzak Doğu dışındaki ülkelerde ise dışarı çıkarken maske takmak pek rastlanan bir durum değil.

Son günlerde modaya uygun tasarlanmış şık maskeler üretilmeye başlandı. Maskeye aksesuar olarak bakılması ne kadar doğru yaklaşım olabilir ki. Moda her zaman hem takılmak hem de öne çıkmakla ilgilidir. İnsanların öne çıkmaya değil, kendilerini ve çevresindekileri her koldan sürekli saldıran salgın virüsten sağlığını korumaya ihtiyacı var.

Unutmayalım! Koronavirüs temas yoluyla bulaşmak için etrafımızda fırsat kolluyor. “Yaklaşma Tokalaşma Bulaştırma” sloganı altında sosyal mesafeye dikkat edelim.

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele ederken kullandığımız maske ve eldivenler salgının daha çok yayılmasına neden olduğu gibi çevreye de zarar veriyor. Buna engel olmak adına pek çok şehirde yerel yönetimler tarafından merkezi noktalara atık maske ve eldivenler için özel kutular konuldu ve yine özel toplama araçları tahsis edildi.

Maske ve eldivenler gibi kişisel koruma ekipmanlarını yerlere ya da çöpe değil, ayrıştırılmış özel atık kutularına atmak toplum sağlığı için önem arz ediyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: