Mobil Sohbet Siteleri

ELALEM NE DER ?

   Oturmana kalkmana dikkat et, konustugun laflara biraz özen  göster, düzgün  giyin, edepli ol, kafani kaldırma, sağına  soluna bakma, terbiyeli ol, o senin büyüğün  sakın  karşılık  verme, bacak bacak üstüne  atmadan  otur, önce izin al, müsade  istedin mi, haddini  bil, büyüklerin  ne derse o, kendi başına  is yapma, hic bana sordun mu,  telkin telkin telkin hep bir eleştiri, devamlı  başkalarının  arzusuna uygun yaşantı  isteği, ahlaksızlıkla saygisizlikla bastirilmak istenen caresiz ve korkak yetistirilen bir nesil, ne kadar yazık.

    Kocaman bir duvar, elalem ne der duvarı; akraba baskısı, aile bireylerinin kendi fikirlerinden cok dış etkenlerden etkilenmesi, baskalarinin basarisina ve yapabildiklerine ve elde ettiklerine imrenmesi sonucunda ortaya çıkan, dominant ve baskıcı ebeveynlerin istemeden de olsa yarattığı , yardımsız, yönlendirilmeden, yol gösterilmeden yaptiklari ve  uyguladıkları her  iste başarısız olan özguvensiz insanlar.
   Bahsettiğimiz konular  farazi bir varsayım  değil, bilâkis koskocaman bir neslin tükeniş  hikayesidir. Sindirilmiş, baskı  altında kendi yaşantıları hariç, herkesin hayatını zorla, ikrahen yaşamış  insanların, carezilikle dolu hayatlarıdır. Bazıları  için tamamen anlamsız, ve gerçeği  yansitmayan bir yazı  olduğu düşünülse de, etrafında veya ailesinde bir yakını  bu duvara mutlaka ve mutlaka rastlamıştır. Daha dogru bir tabirle toslamıştır. Sizlere nacizane bir öneri, Kendi hayatınızın sahibi olmak,başkalarının düşüncelerinin hayatınızda etkin rol oynamasını istemiyorsanız, kendi kararlarınızın en dogrusu oldugunu düşünüyorsaniz. Çevrenizde bulunan bu duvarları  yıkın  geçin..

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: