Mobil Sohbet Siteleri

Hak Ettiğin Yer Senindir

Ne olursa olsun Hak Ettiğin Yer Senindir. Sohbet siteleri sayfamızda bugün biraz derinlere inelim istedik. Kaliteli bir yaşam modeli içerisinde dikkat etmediğimiz ne çok şey var değil mi? Bazen elimizin tersi ile ittiğimiz o güzel hayatımızın anlamını yaşamak pek de zor değil. Yeter ki, var oluş sebebimizi bilelim ve hayata verdiğimiz mananın ne olduğunu çözebilelim. Serseri bir hayatı değil de, konumu oturmuş ve içerdiği ehemmiyet yönünden pek de zararlı olmayan var oluş sebebini kavrayabilelim.

Birlikte yaşadığımız ve hayatımıza anlam katan insanlar vardır çevremizde. Bunlardan bir kaçı ile bağımız kuvvetlendikçe, değerimiz de artar ve kendi yaşam biçimimizi kendimiz belirleme yoluna gideriz. Zaten bu tamamen insanların elinde olan bir doğaçlama ve doğal olarak da haklı yanları fazlaca olması gereken bir durum.

Peki hak ettiğimiz yer nedir, neresidir ya da neresi olması gerekir? Hak ettiğimizi nereden anlarız ve orada kalıcı olabilir miyiz? Bunu aslında bir kaç başlık altında ve geniş bir yelpazede değerlendirmek lazım. En azından, anlaşılır olmak da gerekli.

kaliteli sohbet sitesi

Hak Ettiğin Yer Senindir Dediler

Bu bir söz tabii ki. İnsanın kendine verdiği söz veya karşınızdaki insanın sizi koyabileceği bir yerdir. Durup dinlenmeden geldiğimiz nokta, bize çok farklı şeyleri de anlatmaktadır aslında. Bu belki bir başarının sonucu, merdivenleri üçer beşer çıkabilme azmi, doruklara sevdalanma ya da zirve umutları..

Hak ettiğimiz yer neresidir? ” Demiştik en başta..

♦ Bir ailenin içinde saygı duyulan, aile reisi diye tabir edilen konumda olmak. Duygusal ve finansal manada tabii ki.

♠ İş hayatımızda kendimizi kabul ettirdiğimiz yerde konumlanmak. Ki orası tamamen zirve hesaplarının yapıldığı en tepeye çıkma kararlığıdır.

♥ Aşk anlamında, sevdiğiniz insanın gönlünün en güzel yerinde olabilmek. Duygularının esiri olmadan mutlu olabilmek ve asla oradan inmemek.

♣ Arkadaşlık ilişkilerinde her zaman danışılır ve fikirlerine başvurulur bir insan modeli oluşturabilmek. Bunun içinde, programlı ve saygın bir karakter olabilme azmi de vardır.

İşte bu anlam karmaşasını çözebilen insanlar daima başarılı olacaklardır. Hak ettiğin yer senindir  derken, aslında vurgulamak istediğimiz şey tamamen bir hayat dersidir. Ya geçer o hakkı hak ettiğini bilir ve sahip çıkarsın her şeye. Ya da sahte mevkilerle avunup, bir gün yaka-paça olmayı göz önüne alırsın, karar tamamıyla senin. Hak ettiğine inandığın yeri sana layık görenleri de iyi düşün, bir gün oradan seni indirmeyi de bilirler.

hak ettiğin

Sandalyede mi Yoksa Koltukta mı Oturmak İstersin?

İşte bu kadar basit bir şey. İçinde bulunduğun konumu değerlendirmek de senin elinde. Yaralarına merhem olacak ilacı sen seçemezsin. Mutlaka bir hekime baş vurmak zorunda olduğunu unutma asla. Çünkü her hastalığın ilacı farklıdır. Sen eğer bu sandalyede bir ömür oturabileceğine inanıyorsan, seni oradan kimse kaldırmamalı. Ama hem sandalye hem koltuk dersen, bunun için çok azimli olmalı ve çok çalışmalısın mutlaka.

İnsan doğar, yaşar ve ölür. Bu kısacık yaşam öyküsünde neler vardır neler. Bir sevda denizinde damla olabilmek, bir okyanusta ada olabilmek veya bir ormanda yemyeşil bir ağaç olup oksijen üretmek. Bunların hiç biri tek başına bir değer teşkil etmez. Etraflarındaki değerlerle bir olabilirlerse, işte o zaman yaşam süreçleri uzar ve var olma savaşından galip çıkabilirler. Sandalye veya koltuk meselesi de böyledir aslında. ” Çıkar gözetmeden geç şöyle otur. Otur da endamını görelim. ” derler.

sohbet siteleri

Çekip Gitmek de Sana Kalmış

İşte buralarda bir yerlerde zirveyi yakalamak da bir hayat şekli deriz ya. Oturup düşünmeliyiz aslında. Bize bu makamları layık görenlere ne kadar faydalıyız acaba? Sandalye-koltuk mevzusu aslında tam buna uygun. Peki bir de ayakta durulması veya oturacak bir yer işaret edilmemesi.. İşte o zaman yandı yavrum keten helva.. Hak Ettiğin Yer Senindir, orayı senden kimse alamaz. Bunu iyi düşün ve asla kaybetmeye kalkışma.

Yaz geldi ama sen hala gelemedin, yoksun.” dedikleri her an, karalar bağlamak lazımdır. İşte hayatın belki de anlamlı noktası tam da burası. Değer verdiğini zannettiğin insanların, esasında sana hiç değer vermemesi. Bu var olup-yok olma sendromu vasıtası ile de yeni yeni ufuklar açılır insanın nazarında. Burada mısın, değil misin, gidecek misin, kalacak mısın? Fikir ayrılığı yaşadığın her noktada vardır bir bildiğin şey. Bu da seni ya en yukarıya atar, ya da en dibe zorlar. İkisinin ortası asla olmaz ve vasat insanlar sadece vasat olarak yaşarlar.

Değersizleşmek, itibarsızlaşmak, maneviyattan mahrum kalmak da tamamen maddesel ögelerle ilişkilendirilir. Toplumun aslında değer yargısı da bunu işaret eder bize. Normalleşmek dediğimiz şeyin, esasında bir maddesel kavramdan öteye gitmediğinin en açık örnekleriyle yaşandığı toplum hayatında, alınması gereken dersleri aldıkça başarılı oluruz. Kimse de bizden fazlasını beklemez. Yeter ki, hep daha fazlası, daima en çoğu demeyelim. Çünkü elimizdekileri kaybedince anlarız, aslında emsalsiz bir hazineye sahip olduğumuzu.. Hak Ettiğin Yer Senindir diyebiliyorsak eğer, bu bize bir var oluş hikayesinin senaristliğini de sunmaktadır. Başrol kesmek veya yardımcı rollerde figüran olmak da tamamen bize kalmış bir şey.

Ne diyelim, bizi yukarılara taşıyanlar da aşağıya itenler de her zaman en sevdiklerimiz olmadı mı? Bunu bilirsek yaşarız, bilemezsek de yaşarız ama hak ettiğimiz kadar yaşarız sadece.. Hak etmediğimiz hiç bir yaşam biçimi bize uymaz zaten. Kendi çalıp kendi oynayan, hem zurna hem de davul olamaz değil mi? İlla ki bir müzik aleti varsa, mutlaka bir icra eden de olacaktır. Hayatımızın en kısa özeti de bu zaten. Öyle değil mi?

SubaT : 07 Kasım 2019

Kaliteli Sohbet Sitesi SebebiyaT.NeT

 Yaşamak İçin Bir Sebebin Olmalı

yer senindir

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: