Mobil Sohbet Siteleri

Her Güzel Şeyin Sonu Var

Her Güzel Şeyin Sonu Var elbette. Yok mu sizce? Düşünelim şimdi beraber. İnsanoğlu doğar, yaşar ve ölür. Bu kısacık yaşamın içinde neler yaşamıyor ki? Doğduğumuz günden itibaren bir hızlanma yarışı, bir keşmekeş, bir garip koşturmaca ile yüzleşir dururuz. Neye yetişeceğiz acaba, bunu biz bile bilmiyoruz. Emekleme, yürüme, okul çağı, ergenlik, yetişme dönemi, yetişkinlik, evlilik, olgunluk ve yaşlılık. İşte sadece tek bir cümleye sığdırdığımız bu kısa yaşam öykümüzde bize çok uzun gelen hayat tarzını da yaşarız.

Sevdiklerimizle geçirdiğimiz zamanlar bize çok güzel hissettirir. Gurbet, sıla, hasret ve kavuşamamak duyguları da aslında hayatın ta kendisi değil mi? Hep mutluluk olacak değil ya, bazen de acı-keder-hüzün ve gözyaşı birikir içimizde. Sevdiğimiz ve aşık olduğumuz insanlar da çıkar karşımıza. Bazen onları tek bir cümle veya kelime ile anlatmak pek de mümkün olmaz. Öyle çok kıymet ve değer veririz ki.. Sanki o mutluluk dolu anların hiç bitmeyeceğini sanarak, doyasıya yaşamaktan da kaçarak hissederiz kendimizi. Yağmur yağsa da beraber ıslansak keşke.. deriz.

Her GüzelHer Güzel Şeyin Sonu Var

Sonu iyi bitecekse, insan her şeye razı olur adeta. Acı çekmeye de, cefa çekmeye de.. Ama bazen öyle senaryolar yazılmıştır ki hayatımızda, biz bile buna inanamayız. Kendi hayatımızı kendimiz yazmaya kalkarız aslında. Buna da kader der dururuz. Halbuki aslında kaderin en güzel tarifi insanın kaleminde başlarmış.

Yazarı da, çizeri de, senaristi de insanın tamamen kendi dünyasıyla ilgilidir. Tek farkı da, rol kestiğiniz insanların bu senaryoda ne kadar veya ne derece rol aldığıdır. Ritmine uyduğunuz şu kısacık hayat şarkısında bile bazen sesiniz kısıldığını hisseder ve kendi yazdığınız ezgilere bile yabancı kalırsınız.

Sonu neden olmasın ki? Hep durup durup demez miyiz fani dünya diye? Sonu baştan bellidir hayatın işte. İki metre killi toprak, çamur içinde bir mezar, ince bir beyaz örtü ki, adına kefen diyorlar. Ne kadar da ürkütücü değil mi?

Hep severek yaşadığımız bu güzel hayatın her noktasına imrenirken, sona geldiğimizi hiç düşünmeyiz. Her Güzel Şeyin Sonu Var ama bu ne biçim son böyle, yalnız ve bir başına ve kimsesiz ve sessiz ve soluksuz ve gülümsemeden geçip gitmek…

Yazar : SubaT

25.12.2019

Sonu Var

Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: