Mobil Sohbet Siteleri

Kangallı Çiftçi İbrahim Aktaş

Sivas’ın ilçesi Kangal’da çiftçilik yapan ve hayatını toprağa adamış bir adam. İbrahim Aktaş. Yürekli, sevecen, dost canlısı, heyecanlı ve başarılı bir iş adamı. Topraktan aldığını yine toprağa verebilen birisi. Çalışmaları ile herkese kendini sevdiren bir adam. Hayatını sadece gerçeklerle yüzleşerek sürdüren bu insan için söylenecek o kadar şey var ki, burada kelimeler yetersiz kalır kanaatindeyim.

Sahipsiz bir insanoğlu için aşılacak tüm engelleri tek başına aşmayı bilen, sevgiye değer veren ve dünyasında sadece gerçek unsurlar barındıran bir adamın bu hayattan beklediği şey ne olabilir ki?

Elbette sadece dost olanların hüküm sürebildiği Kangal’lı sevdikleriyle beraber ve onlara canını verebilecek bir yapıya sahip. Tarla ve tohum ve gübre ve diğerleri..

İşte bize her şeyi veren doğaya hizmet eden bir insanın hayat hikayesini anlatmak istesek, bunu ancak resimleriyle gerçekleştirebiliriz.

Kardeşi Adem Aktaş, işte esas yiğit de o. Tam bir hızlı genç. Sesi de çok güzel, söylediği şarkılar insanı alıp götürüyor buralardan çok uzaklara:)

İbrahim Aktaş

Sivas merkezde de kendisi ile sürekli görüştüğüm ve iş arkadaşım olan bu kardeşim için söylenecek her güzel şey bana onur veriyor. Tarlalarıyla uğraşırken iş arkadaşı olan Kerim Tezcan ile de sıkı bir dostluğunu gözden kaçırmıyorum. İş yerinde traktör hikayelerini ve emsalsiz kahkahalarını şu an bile kulaklarımda duyuyorum.

Bazen kendini askerde bile zannedebiliyor:) Hele o tazyikli su tabancası ile koyun yıkama hikayesi de emsalsizdi:) Ya o, Kerim abisini tarlada bırakıp kaybolması tam bir efsane:) Gülüşlerin hiç eksik olmasın İbrahim Kardeşim.

Trabzon Uzungöl hikayenizi de unutmadım, her gün ballandırarak anlatıyorsunuz zaten ve İnşallah bir gün bizi de oralara götürmenizi bekliyorum:) Masraflar sizden tabi ki.!

Daha geleli çok bir zaman olmamasına rağmen askerlik yapmanın gururunu da haklı bir şekilde herkesle paylaşabiliyor. Mesajı da şu : ”Askerliğimi yaptım, gencim, çiftçiyim, yakışıklıyım, adamım, param da var:)” eeee daha ne olsun ben yiğidim:) Bundan sonra yol senin, yürü bakalım aslanım.

Kimsesizlerin kimsesi olan Yüce RABBİM.. İşte böyle bir hikayeye rol kesip, İbrahim Aktaş gibi insanları bizlere yollayabiliyor. ”Benim için adam vurur musun?” desem, gözünü bile kırpmaz. Arkadaşına ve abisine canını verebilecek kadar yiğit bu adamlar sayesinde dünya daha da güzel. İyi ki varsın kardeşim diyor ve Allah uzun ömürler versin temennilerimi sunuyorum.

SubaT : 04-10-2019

Mobil Sohbet Sitesi SebebiyaT.NeT

Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: