Mobil Sohbet Siteleri

Kusursuz Olabilmek

Kusursuz Olabilmek her insanın hayali olduğu kadar, ulaşabilmesi de mümkün olmayan bir durum. Neye ve kime göre kusursuz olabiliriz veya hangi şarta göre? Esas bilinmesi gereken de bu. İnsanların isteğine göre hareket etmek, onların mutluluğu için uğraşmak ve onlar istedi diye kusursuz olmak. Tabirlerle yaşadığımız ve hep birileri için hareket ettiğimizi düşünürsek, aslında ne anlama geldiğini bile bilmediğimiz bir davranış zincirinde boğuluruz adeta. Hür olmak, özgürce yaşamak ve serbest hareket etmek adına bazen de fevri bir toplumsal birey olduğumuzu da kabul etmemiz gerekir.

Hangi davaya gönül verdiğimizi ve kimin silahında mermi olduğumuzu bilmiyorsak eğer, zaten bir çok insanın davasında ilk öne sürülen acemi asker konumunda olduğumuzu da rahatlıkla görebiliriz. Bizi yönetenleri değil de aslında yöneticilerin kafalarını anlamaktan çok uzağız. Belki de kusursuz olamayacağımızı bilmediğimizden kaynaklanan bu keşmekeş sayesinde, var oluş kavgamız hep devam edecek. Hem de kusurlu hareketlere devam ede ede..

kusursuz yaşamak

Kusursuz Olabilmek Kolay mı?

Çok zor, hatta imkansız, ve hatta olanaksız bu durum. Bir şeftali ağacında kiraz açması veya mavi renkli kar yağması gibi bir şey. Bir ferdin kusurlarından arınması ve tamamen hatasız yaşaması için gerekli olan robotsal bir beyine sahip olmadığımızı bilemiyoruz veya çözümsüzlüğünü kabullenemiyoruz.

Mantıksal her hareketin içerisinde yer alan sahiplenme duygusunu bile bazen kötü anlamda kullanıyoruz. Bir sevenin, sevdiğine dediği söz gibi.. Sendeyim..!

Sendeyim” derken, ne kadar bendesin acaba? Ya da ne zamana kadar bendesin? Ben tarih oluncaya kadar mı? Yoksa ikimiz yok olana kadar mı? Bu ne kadar Mümkün ki? ”Asla” deme hiç bir zaman, asla deme.

kusursuz

Kusursuz Yaşamak Başka

Kusursuz yaşamak daha başkadır.

Kusursuzluğun en zirvesinde bile muhtemelen bir dolu hatalar zinciri de var. Yanlış yapmak, ihanet, sözden dönmek, söz verip tutmamak vs vs gibi şeyler de zaten bu hataları beraberinde getiren zincirin halkaları gibidir.

Sistematik bir dünyada yaşıyorken bile bu hataların derslerini iyi alabiliyorsak, hataları o kadar az yaparız. Kusursuz olabilmek adına daha kusurlu ve hatalı davranışlara doğru kapılmamalı insanoğlu.

SubaT : 23 Kasım 2019

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: