Mobil Sohbet Siteleri

Ne Güzel Aşklar Var

Ne güzel aşklar var

Ne güzel aşklar var şu hayatta. Durun! Hemen Leyla ile Mecnun demiyorum. Yanlış anlamasın beni kimse. Ama onlar kadar olmasa da çok delice sevenler yok mu, onlar kadar yanan olmasa da yakan aşklara tutulanlar da olmadı mı? Oldu tabii ki. Belki biz görmedik ama mutlaka sevgisinden deli divane olan ne çok insan vardır bilemeyiz. Aşk diyorsun ya, akan sular duruyor adeta. Sevgisinden sağa sola kafasını vuranları bilirim. Duvarlara hem de..

Sadece biz mi severiz derdim kendi kendime. Gözlerinize bile inanamazsınız, sevenleri görseniz. Kimisi sevdiğinden kör olur, gerçekleri bile göremez. Bunlar hep aşırı sevdanın getirdikleridir işte. Bakar kör olmak işte, ne sayarsanız sayın artık. Aldatılmak da var, aldanmak da var, hepsi var.. Bile bile lades olmak bile denilebilir buna.

ne güzel aşklar

Çok Sevmek Çare midir?

Değildir belkide. Belki de çare sevmek değildir sevene. Sevdiğini sanmaktan öte gidemez insan oğlu. Yanmış-yıkılmış-perişan olmuş bir halde çaresizdir bazen. Tutunacak dal ararken birden aşık olduğunu sanarak oradan birisine veya birilerine. Aslında teselli arıyorken kapılır o masum hayallerine.

Ölüm seni arar oldum‘ dercesine hem de. Yaşama kavgasından çıkan bir insan, aldığı her nefese şükrederken bile daha fazlasını ister durur. Çok sevmek de çare değil ki, gerçekten seven insana.. Dermanını aradığı yeri bile bulamazken, sevdayı yaşadığını sanıp durur. Belki de ne güzel aşklar var dediğimizde, onlara gıpta ederiz, değil mi?

aşklar var

Yıkılan Hayaller Olmasaydı

Yıkılan hayaller olmasaydı belki de o yaşanan efsane aşklar da olmayacaktı. Biz de onları duyamayacaktık. Bu bize şans, onlara bahtsızlık, insanlara bir ders belki de. Kimse derin sevemez diye bir şey de yok. Derin sevgi başka bir şey. Bir anne kadar kimse sevemez. Biz belki de sadece hoşlanarak, sevgi sanarak, aşk zannederek yaşadık yıllardır bu aşkları.

Kim bilir başka iklimlerde ne aşklar yaşanıyordur da bizlerin haberi olmuyordur. Zaman aşk zamanı dedikçe aşktan kaçtığımız da bir aşikar zaten. Halbuki ne güzel aşklar var da bizim haberimiz yok.

Yazar : SubaT

30.12.2019

sebebiyat

Yorumlar (4 Yorum)

    Ne güzel aşklar var. Gelin birlikte yaşayalım. http://Www.SebebiyaT.NeT

    Ne güzel aşklar var bir bilseniz. http://Www.SebebiyaT.NeT sizlerle.

    Ne güzel aşklar varmış. Bana ne! Benim yaşayamadığım aşk ı neyleyeyim. Aşk adı var belki duygusu var. Benim gönlümü mahsun bıraktıktan sonra aşk varmış yokmuş bana ne!!!!!!!

    Ne güzel aşklar var. Aşk ın içinde sevgi, emek, saygı varsa güzeldir. Ben seni yüreğimin en derinlerine aldığımdan beri, Aşk çaresiz, Aşk mahsun, Aşk hüzünlü, Aşk rotasını kaybetmiş. Aşk insanı bu kadar mı darmaduman edermiş? Ben sende gördüm aşk ın tüm hallerini.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: