Mobil Sohbet Siteleri

Para Etmeyen Aşklar

Para Etmeyen Aşklar ve bu aşka direnen insanlar. Ne kadar da esef verici değil mi? Yıllarca bir aşkın uğruna kul köle olmaya devam edersiniz ama sonunda bulduğunuz şey koskoca bir hiç. Bir sebebi olmalı muhakkak. Acaba ben mi çok şey istiyorum hayattan dedikçe, kendinize haksızlık yapılmasını göz göre göre sindirmek de bir erdem olsa gerek. Yol yakınken bitirmediğiniz/bitiremediğiniz bir sürü duyguyu yaşayıp giderken, bu mutlu sonun yakın olduğunu bekler durursunuz. Bile bile lades olmak benzeri bir durum bu aslında. İçine düşeceğimiz kaosu önceden hesap edebilen insanlar olsaydık zaten durum daha da farklı olacaktı elbette.

Beş para etmeyen aşklar

Şimdi bu durum neyin anlatımı ve neyin göstergesidir? Şifalı bitki diye aldığımız sıradan bir doğal otun, bizi öldürmeye kalkan habis bir ot olarak bizi etkilemesi gibi bir durum bu. Para etmeyen sevdalar, para ile değeri biçilmeyen bir gariplikler ordusu olmuş adeta.

Beş para etmeyen aşklar vardır ya, hani sizin ya da bizim paramızla değeri ölçülemeyen..

para etmeyen aşk

Para Etmeyen Aşklar Biz miyiz?

Belki de doğrudur. O para etmeyen aşk belki de bizim de içimizi kapladı artık. Kendini bulmaya çalışan insanların yoga tarzı sporla ilgilenmeye başlaması gibi biz de tarz mı değiştirelim? Kim bilir belki de esas sıkıntı, buralarda bu aşkı aramamız ve bu aramanın bizi anlamsız bir yola itmesi. Bitmeyen egolar, bitmeyen sevdaları da beraberinde getirmiyor işte.. Hep yalnız kalmak modası, kanımıza işlenmiş kanserli hücre gibi..

Para etmeyen sevdalar

Demek istediğimiz olayın özeti şu azizim:

Ben ” diyerek çıktığımız bu muhteşem yolun asla ve asla ” Biz ” diye sonuçlanmaması. Yaz gelince yeşil alanlar bile coşar, ağaçlar yaprak verir, sular artar.. Falan, filan.. Peki neden biz böyle perişan kaldık ki? Çorak, susuz, neden karşılıksız sevmek zorunda kaldık ki?

Paranın aşkları

Paranın Aşkları

Paranın aşkları hep tazedir. İlk günkü gibi heyecan verir. Neyin peşinde olduğu bilinmeyen insanlar vasıtası ile de bu değerler yerlerde gezer hep. Neyi amaçladığı bilinmeyen bir çok insan kilometrelerce koşar bu aşklara.

Para Etmeyen Aşklar da her zaman galip gelmesini bilir. Tıpkı yenile yenile yenmesini öğrenmek gibi. Tuş olmak da bir erdemdir, öyle değil mi? Elbet bir gün tuş etmesini de biliriz zamanla.

SubaT : 19 Kasım 2019

Yorumlar (4 Yorum)

    http://Www.sebebiyat.net Para etmeyen aşklar

    Para etmeyen sevdalar sizlerle olmasın sakın.

    Başhanim

    Dilin söylediğini, kalp de anlamali. Para etmeyen aşklar ve http://Www.SebebiyaT.NeT bir arada. Okumalisiniz.

    Birini seversin , onun için her şeyini feda etmekten kaçınmazsın. Tek beklentin O nunda seni birazcık sevmesidir. Ama sen elmayı seviyorsun diye , elma da seni sevmesi şart değildir , demiş Nazım Hikmet sen seversin, O seni mesai arkadaşı gibi görür. Teknik bir detaysındır O nun için . Senin gözlerinin içine baka baka başkalarına iltifat eder, gülücükler saçar , sen öyle baka kalırsın. Neyse azizim para etmeyen aşklar kırar , yıkar acıtır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: