Mobil Sohbet Siteleri

Sahte Masumiyet

Sahte Masumiyet  konusu için yazılacak binlerce satır var. Masum olmak  elbette ki bir savunma mekanizması. Buna bir çok örnek vermek de mümkün. Yıllarca deli gibi birbirini seven iki insanı düşünelim. Aşık olduğu zaman dünyanın değişeceğini düşünecek kadar bağlı durumda hissedenler bile çoğu zaman yanlış kişiyi sevmiş olduklarını en acı örnekleriyle yaşar ve pişmanlıklarını dile getirirler. Kaçmak ve kurtulmak isterken,  aşkın en acı tecrübelerini yaşayarak, bile bile o duygunun paramparça edişini izletirler kendilerine.

kaliteli sohbet

Sahte masum olmak… İşin en acı tarafı da bu. Aldatmaya bile masumiyet kılıfı uydurabilen onca insan sayarsınız etrafınızdan. Hatta defalarca sizi aldattığını bile bile, onu affetmek erdemine sahipken, aptalca bir aşık rolü oynayıp tutkunuzun esiri olmayı bile göze aldığınız da olmuştur. Sırf yaşananlara saygı duyacaksınız diye, karakterinizden ödün verdiğinizi düşünürsek eğer, affetmek denilen başarıyı tamamen bir yenilgi olarak addetmeliyiz.

mobil sohbet

Masumiyet; aslında bir insanın takınacağı en basit tavır olmakla birlikte, bir o kadar da acziyetten ibarettir. Keşke bir çocuk kadar masum kalabilsek.. Onun kadar günahsız ve saf olabilsek. Aldanmayı kader sayıp, bazı hataların üzerini örtebiliyorsak, bu aslında ne kadar zayıf olduğumuzun da en açık göstergesi olmakta.

sahte masum olmak

Sahte Masumiyet ve Sonuçları

Sahte bir insanın masumiyeti  farklı olur. Bundan çıkan sonuç elbette kandırır bazı beyinleri. Çıkar savaşları içerisinde kendi payınıza ne düşmüşse kabul eder durursunuz. Bu benim hakkım derken, aslında hakkınızı aramanız gerektiğini düşünemezsiniz bile.

Bir ilişki yaşıyorken,  buna layık bir insanlar birlikte olmayı kim istemez ki..

Yalın, saf, aşkın ve sevdanın en anlamlı diliyle konuştuğunuzu sanıp, yalanlar üretmekten kaçarsınız. Fakat karşınızdaki insan sizi öyle bir aldatır ki, gözlerinize inancınızı bile kaybedecek duruma gelirsiniz. Aşka inanmak, aşkın esiri olmak değildir. Aşk aldatır daima insanı. Gören gözler kör olur. O kadar sevgiye inanırsınız ki, bu bağlamda tutkunuz size gerçekleri yansıtmaz.

sebebiyat.net

Halbuki masumiyet öyle midir?

Asla değil. Masumiyet, bir insanın üzerine giymeye çalıştığı en görkemli giysidir. Modası, kesimi, çağa uygunluğu falan umursanmaz. Sadece bir karakter meselesidir bu. Sonuçları da bir insanı ya yoktan var eder, ya da tamamen yok eder. Bir ömür,  sahte masumiyet  yaşamamanızı diliyorum.

SubaT : 25 Ekim 2019

Kaliteli Sohbet Sitesi SebebiyaT.NeT

   Yaşamak İçin Bir Sebebin Olsun

sahte

Yorumlar (8 Yorum)

  Sahte masumiyet, insanlarin duygularina sahip olmaktan ciktiklari anlari yansitir. http://Www.Sebebiyat.Net sizlere bunu yazarak anlatti. Siz de yaşayıp anlarsiniz artik.

  http://Www.Sebebiyat.NeT Sahte Masumiyet fikrini sizlerle paylaştı. Siz de destek olun ve yorumlarınızla bize güç katın. Esen kalmanızı diliyorum.

  Sizlerle olamanın tatlı bir güzelliği var. Sizleri seviyoruz.

  Eline Emeğine Yüreğine Sağlık Sözcüklerin PiRi Güzel Bir Konuya Parmak Basmışın .sLm Ve Dua iLe.

  Masumiyet ilk aşık olduğun an çeker gider senden,ruhumdan , yüreğinden, beyninden artık tercihini yapmış , masumiyet ini aşk a kurban etmişsindir. Geriye dönmek te imkansız dır. Emeğine sağlık Subat.

  Emeğine sağlık subat abim yine çok guzel,etkileyici bı yazı olmuş devamını bekliyorum.

  Eline emeğine sağlık dayı

  Elime saglık dayı site cok güzel

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: