Mobil Sohbet Siteleri

Sivas Bayram Ediyor

Sivas Bayram Ediyor

İşte bir gurur, Sivas Bayram Ediyor. Tüm kentin sokakları bayram yeri gibi. Hedefe çok az kaldı. On sene evvelki hikaye kaldığı yerden yeniden devam ediyor. Birbirine kenetlenmiş bir memleket, halkına armağan vermeye odaklanmış bir takım, yönetimi ise bambaşka. İşte bu güzel zincirin halkalarına bir yenisi daha eklenmek üzere. 650 bin nüfusu ile birlikte tam bir kenetlenme örneği. Helal olsun diyerek, bu hikayede olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Düşünün bir kere, hatta bir kaç kez:)

Gidiyorsun mütevazi bir şekilde İstanbul‘a. Çıkıyorsun Vodafone Park arenasına. Karşında 30 bin ateşli taraftar. Bildiğin cehennem. As oyuncularından ikisi yok. Aslanlar gibi bir gol atıyorsun.. Sonra Beşiktaş beraberliği sağlıyor. Peşine devre bitmeden bir gol daha atıp öne geçiyorsun. İkinci yarı bir oyuncun atılıyor. Kalan sürede yarım saat 10 kişi oynuyorsun. Ve galibiyet geliyor…

Sivas spor

Rakibin kim olduğunu önemsemeden çıkıp oyununu oynamak ne kadar da güzel. Merkez nüfusu 350 bin olan şehir adeta milyonların yaşadığı koca İstanbul’u 5’e katlıyor, futbolu ve sahadaki bir avuç azimli ordusuyla.

Şaha kalmış bir kent, ekonomisi berbat, esnafı perişan, memuru-işçisi-emeklisi bedbaht ama umutlu.. Biliyoruz ki bir takımımız var ve bu takım bize yeniden doğrulmanın nasıl gerçekleşebileceğini gösteriyor..bir düştüğün yerden bin kez kalkarak hem de..

Aşılmaz denilen dağları aşıp geldiği bu güzel yerde kalıcı olmanın da bir sorumluğu var elbette. Yılmadan yıkılmadan ilerlemek de budur aslında. Bundan sonra yapılacak tek şey de burada kalmak. Tüm Türkiye için gerekli olan Anadolu takımlarının gücünü göstermektir aslında bu duruş.

bayram ediyor

Bütün SİVASLILAR ve SİVASSPOR sevdalıları için bundan sonra bize her yer SİVAS. Şampiyonlar Ligi için kalan maçları kayıpsız ya da en az kayıpla atlatacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. ALLAH’ın izni ile bu kutsal yolda tüm şehir olarak bir kez daha gücümüzü herkese göstermeye azimliyiz.

Tüm TÜRKİYE bize destek verirken dualarını bizden esirgemeyen halkımıza teşekkürü borç biliriz. Spor için, kardeşlik için, başarılar için hep beraber bu yolda yürüyelim. NE MUTLU SİVASLIYIM DİYENE.

Sivas Bayram Ediyor

Yazar : SubaT

20.01.2020

Sivasspor

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: