Mobil Sohbet Siteleri

Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm

Sivilce dediğimiz zaman bazen bir korku kaplar içimizi.  Sivilce lekeleri için kesin çözüm  önerimiz olacak size. Hatta korkular o kadar fazla olur ki, birden elimiz yüzümüze gider ve tenimizde ufak dokunuşlarla araştırma yaparız. Aslında bu konu sağlık sektörünün çok üzerine düşüp araştırmalar yaptığı ve kalıcı çözümler üretmeye çalıştığı bir sağlık sorunu.

Bir takım ilaç şirketlerinin kendi çapında üretmeye çalıştığı ilaçlar da bu soruna biraz olsun çare bulmaktadır. Bazen de görsel ve yazılı basında rastladığımız aktarlar yolu ile bitkisel tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Buna ek olarak da bazı kimyasal ilaçların karışımı ile piyasaya sürülen illegal tedavi şekillerine de rastlamaktayız.

e vitamini

Sizlere tavsiyemiz, bir ilacı her ne şekilde olursa olsun almaya karar vermeden önce iyice araştırın ve mutlaka bir hekime muayene olduktan sonra karar verin. Sağlık hiç bir zaman basite indirgenmemelidir. Özellikle de bu deri ve cilt konusunda çok hassas davranmanızı öğütlüyoruz.

Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm Ne Olmalı?

Bu konuda sizlere bir takım tavsiyelerimiz olacak. Ama az önce de dediğimiz gibi, mutlaka ilk önce bir dermatoloji uzmanına veya cilt hastalıkları ile alakalı sağlık kuruluşlarının bölümlerine başvurmayı ihmal etmeyin.

İlk olarak kendi yöntemimizden bahsedelim. Umuyoruz ki bu yöntemi uyguladığınızda kesin sonuç alacaksınız.

hindistan cevizi yağı

Sivilce Lekelerine Engel olmak İçin Hazırlanan Yüz Maskesi:

Kullanacağınız Malzemelerin Listesi:

  1. Bir yemek kaşığı Gül Suyu
  2. Bir yemek kaşığı Elma Sirkesi
  3. Bir yemek kaşığı taze sıkılmış Limon Suyu

Hazırlanması ve Uygulanması:

Malzemeleri aynen sıraladığımız şekildeki gibi üst üste ekleyerek karıştırın. Bu tarifin kesin ve net bir şekilde etkili olması için her uygulamada taze olarak hazırlanması gerekmekte. Kesinlikle ölçüleri artırıp, bir hafta gibi bir sürede kullanmak gibi bir hataya düşmemelisiniz. Bunu yaparsanız hiç bir etkili sonuca ulaşamazsınız. Bundan dolayı her kullanımda taze taze yapıp uygulamanız gerekiyor. Kalıcı çözüm ancak bu şekilde alınır.

Uygulanışı:

Cildinizi dikkatli bir şekilde temizleyip, karışımı cildinize iyice yayıyorsunuz. Bu karışımı bir hafta süresince her gün bir defa cildinize uyguluyorsunuz. Yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra da cildinizi soğuk su ile iyice yıkıyorsunuz. Eğer cildiniz hassas ve alerjik ise bu tarifi uygulamanız sakıncalı olacağı için bu durumdaki kişilere önermiyoruz. Bir hafta boyunca bu karışımı cildinize uyguladığınızda göreceksiniz ki gerçekten cildinizde belirgin bir şekilde  sivilce  lekelerinde azalma olacaktır. Bu tarifi bir çok kişi denemiş kesin çözümlerini bizlere bildirmiştir.

kesin çözüm

Sivilce Lekelerinin Geçmesi İçin Başka Ne Yapılmalı?

Sivilceden daha kötü olan bir şey var ise, o da kesinlikle sivilceden arta kalan sivilce lekeleridir. Sivilceler patladıktan sonra ciltte ufak veya hafif büyük bir şekilde yaralar oluştururlar. Bu yaralar zamanla iyileşse de geride koyu kırmızı veya kahverengi, pürüzlü veya çukur sivilce lekeleri bırakırlar.

Sivilce izlerini yok etmek veya bunu en aza indirmek için bir başka yöntemden daha bahsedeceğiz. Yukarıda bahsettiğimiz karışımdan farklı olarak başka bir tedavi yöntemimiz daha mevcut. Umarız ki bu da işinize çok yarayacak. Sivilce lekeleri için kesin çözüm önerimizi çok dikkatli okuyun.

sebebiyat

Akne izleri için bol  limon suyu  öneriyoruz. Çünkü limon doğal bir beyazlatıcıdır ve kullanılmasında fazlasıyla yarar olacaktır. İçerdiği  C vitamini  sayesinde vücutta  Kolajen  yapımına yardım etmiş olur.  Limon suyunu kullandıkça sivilce ve aknelerin izlerinin her gün daha da azaldığını gözlemleyeceksiniz. Eğer limona alerjimiz var ise bunu parmak uçlarınızla veya ufak bir pamuk vasıtasıyla sadece o bölgeye uygulamanız gerekir. 10 dakika beklettikten sonra bol su ile durulamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi de her gün 2 veya 3 kez, 3 hafta boyunca da kesintisiz yapmalısınız. Çünkü ancak bu şekilde kalıcı sonuç alınabilmekte. İzleri daha da etkili bir şekilde yok etmek isterseniz, limon suyunun içerisine biraz saf bal da ekleyebilirsiniz.

Bu uygulamanın haricinde eğer başka bir yöntemden sonuç almak isterseniz,  E Vitamini  tavsiye ediyoruz. Limon suyunun içerisine bu vitamini eklerseniz, cildin yumuşadığını belirgin bir şekilde görebilirsiniz.  E Vitamini,  içerdiği antioksidan ile tamamen bir doğal iyileştirici vitamindir. Bu arada unutmayalım, limon suyunu cildinize uyguladıktan sonra güneş ışınlarından bir kaç saat uzak durmalısınız. Buna dikkat etmenizde fayda var.

sivilce lekeleri

Alternatif Başka Yöntemler Neler Olabilir?

Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağı,  cilt dokusunun onarılmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve yara izlerinden arındırılmış bir deri için zengin  E Vitamini  içerir. Ayrıca içerisinde bol miktarda yağ asitleri bulunmaktadır. Ek olarak, iyi bir nemlendiricidir. Bu yüzden de cildi düzgün bir şekilde nemlendireceği için yara izlerini daha az belirgin halde tutacaktır. Lekelerde belirgin soluklaşmalar da görünecektir.

Sivilce izlerine doğrudan ılık soğuk sıkım saf  Hindistan cevizi  yağını uygulayın. Sorunlu olan bölgelere 5 veya 10 dakika boyunca yoğun masaj yapın. Ilık su ile durulamadan önce de en az 1 saat beklemeniz gerekiyor. bu yöntemi de günde en az 1 en çok da 3 kez deneyin. Bir kaç hafta sonunda iyileşmeleri net bir şekilde görebileceksiniz.

Şimdiden sağlık problemi yaşayan herkese acil şifalar diliyoruz.  Sivilce lekeleri için kesin çözüm  konusu umarız ki işinize yarayacak. Esen kalınız.

SubaT : 29 Ekim 2019

sivilce

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: