Mobil Sohbet Siteleri

Soğuk Gidişlerin Adamı

Bir başka insandır  Soğuk Gidişlerin Adamı . Fazla söze hacet kalmaz asla. Bir yangın yeri gibidir bıraktığı enkaz. Ardında kalan ne varsa ölmüş olması gerekir adeta. Bir kadın ile bir erkeğin gidişleri arasında o kadar çok fark vardır ki, bunu ancak canlı örneğini görünce anlayabilirsiniz.

Aşk sonsuzdur, aşk asla bitmez.. Evet bu konu sığ ve derin bir deniz suyunun ne kadar aynı olduğunu da gösterir. Derin de olsa derin olmasa da, sonuçta denizin suyu her yerde aynıdır. Boğulmadan kulaç atmaya kalkan herkes için aynı mücadele geçerlidir.

Adamı

İşte bu  soğuk adam  için de her gidişin hikâyesi belki de kendi iç dünyasını anlatır etrafına.

Son kez dinle beni diyenlere bile yüzünün kenarıyla dahi bakmayacak kadar da cesaretli ve umursamaz. Bir o kadar da mağrur, duygularını törpületmiş, hayatı hiçe sayan, ölümü asla düşünmeyen, tutarsız hislerini anlık yaşayabilen ve geçmişindeki izleri beyninin en sakin taraflarında tutabilen bir adam..

Gidişlerin

Soğuk Gidişlerin Adamı Buz Keser

Nedensiz yaşamanın da bir ölçüsü vardır tabii ki. Kurallara bağlı kalmamaya yeminli hiç bir adamı gerçeklerle yüzleştirmeye kalkışmayın.

Bu hatayı yaparsanız, bir ömür kendinize ceza vermiş olursunuz. Kendini hapsettiği  rutubetli bir odada  onu yıllarca dimdik görebilirsiniz. Hem de etrafına bile bakmadan öylesine yaşar gider. Sorgulamaz ama kararını kendisi verir. Ne yatacağı yer bellidir, ne de uyanacağı yerin hesabını yapar.

Onu bir yangın yerinde asla dumandan ve ateşten etkilenmemiş olarak elbisesine toz dahi konmadan çıkar gibi görebilirsiniz. Bunlar şaşırtmamalı hiç kimseyi.

kaliteli sohbet

Buz gibi bir adam adeta.  Soğuk gidişlerin adamı  cümlesindeki başrol o. Mağrur, arkasına asla bakmayan, melankolik duygularını ve sinirlerini aldırmış, çelikten bir gururla yaşayan, mantıklı ve sert bir adam.

Asla düne bakmayan, güne alışamayan, gecelere müptela, gündüz düşmanı ve güneşe kafa tutan bir yapıya sahip, ay aşığı seven, falan filan..

Sevmeleri asla yalan olmayan ama sevmeyi bıraktığında her yeri feryat figan kan ağlayan, gözyaşı yerine demirden damlalar döken, her kalp atışında biraz daha sertleşen bir yüreğe sahip o garip insan..evet o insan işte bu  garip adam..

mobil sohbet

Gidişi Olan Dönüşü Olmayan Adam

Senin ya da benim tüm ömrümüzün adeta kısa bir özeti gibidir. Ona bakınca hem nefreti, hem aşkı, hem de somut bir insanı bir arada görebilmek mümkün. Etten bir duvar, demirden bir dağ, adam şeklinde bir canavar silüetini de görmek olasıdır.

İnsanlar bu hayatta böyle değişim de yaşayabilir ama bu başka bir şey. Seviyorum dediği her şeyden  birden bire kopup, öldüresiye ve ölesiye kopup hem de.. Niye hayat bu kadar sahipsiz bırakır ki insanları, anlamak mümkün değil. Savunmasız, sığ ve rakipsiz.

Belki de ders almamız gereken bir hayat kimliği var karşımızda. Ayaklarının altına koyduğu o güzel şiirleri bile hep ağlatan, boyu bazı şeylere yetişmeyen ama bugün de yoksun denilecek kadar da değerli..

sebebiyat

Sıcaklığının telaşında bu aşk hastalık gibi aynı, bitmez tükenmez bir efsane adeta o aşk, işte bu adamın aşkı bu.. Derinliklerinde sessizce yaşadığı aşkını kimselere anlatmadan çekip giden, neye değer verdiyse hep değersiz yaşamaya mecbur kalan bir hayat maçının falsosu..  Soğuk Gidişlerin Adamı..!

Bugün gider ama yarın asla dönmez. Bugün veda eder ama yarın vedasını unutur adeta. Kulların en acınası varlığı, belki sahipsiz ama çaresiz de aynı zamanda. Aslında o çok yalnız, hem de kalabalık bir yalnızlık yaşaya yaşaya tekleşmiş ve her gün ölmek için kendine söz veren bir adam o.

Her gidişinde biraz da kendini arayan, soğuk ve sessiz çığlıkları olan, avaz avaz susan, sustukça da deliren buz gibi bir metal yığını. Terkedilmiş gemi limanında demirli koskoca bir fırkateyn.  Aşk diye bir duyguyu milyon kez yaşayıp,  bir keresinde bile hissedemeyen garip bir ruh haline sahip.

Soguk gidislerin adami

Buz Adamın Gidişi

İşte o, bir sade varlık gibi dursa da, aslında o bu gidişlerin efsanesi adeta. Arkasına bakmayan, asla yalnız olan, ve asla yarınına bakmayan-dününden ders alan ama kindar olmayan bir çığlık atan gariban. Metrelerce olan özlemini kilometrelere yaymaktan çekinmeyen buz kesmiş gözleriyle derinlere bakan.. Yalan, yakan, yandıran, dağlayan ve harlayan bir kimlik sahibi.

Soğuk

Ruhların buluşacağı o yüce günü bile umursamayan ama ne olacaksa olsun artık o gün demekten de geri durmayan. Yalçın kayalıkların üzerinden bir korkusuz kartal gibi süzülebilmeyi düşleyen kaç insan sayabilirsiniz ki? İşte o bir erkek AsLan’ın belki de insan versiyonu ve bir Kartal’ın özgürlüğe kanat çırpması gibi şiddeti havayı yaran bir bağımsız yürek..

Gitmeleri kader saymaz.. Dönüşü olmaz. Soğuk bir adam, buz kesen..buzu seven, buz gibi adeta.. İşte bir hikayenin sonu daha geldi, onu anlattık size. Adamı anlattık. Soğuk Gidişlerin Adamı olan insanı anlatmaya kalkınca donuyor adeta insan.. Bu adam ölüm kokuyor adeta, parçalanası bir ölüm hem de.. İçinde, hasretini bir ömür boyu çektiği o güzel kokuya hasret kalmayı önemsemeyecek kadar da gururlu ve manidar bakışlarını hayattan kaçıracak kadar da kuralsız..!

Çelikten bir dağ bile ateşi görünce erir. Bunda hayatta kalan hiç bir nesne yok. Tek bildiği şey de, asla yarınına engel olabilecek şeyleri biriktirmediğidir. Dünü vardır belki ama asla saygıyla anacak bir hatırası olmamıştır. Belki de bu soğukluğun açıklaması da bununla orantılı…. Soğuk Gidişlerin Adamı çok yalnız..!

SubaT  :  01 Kasım 2019

Kaliteli Sohbet  Sitesi  SebebiyaT.NeT

Yaşamak İçin  Bir  Sebebin  Olsun

buz adam

Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: