Mobil Sohbet Siteleri

Sohbet Sitelerin Tarihçesi

Sebebiyat.NeT Sohbet odaları


Sohbet tarihçesi;

1990 li yillarda ülkemizde başlayan, kullanımı çok basit olan efsane program mirc ile başlamış. Msn’le devam edip, görüntülü konuşma ve online sohbet etme şansı tanıyarak, farklı kişilerle sohbet imkani sağlamıştır. Sohbet uygulamalarının lokomotifi olan Facebook ise, bu konuda zirveye ulaşarak sohbet imkanini farklı boyutlara taşımış, adını milyonlara duyurarak,1 numara olmuştur. Sohbet siteleri ve uygulamaları kimi zaman olumlu, kimi zaman olumsuz sonuçlar doğurmuş olsa da, 2000 li yillarin başında sohbet sitelerinin çoğalması, chat sitelerinin, sohbet kanallarının kurallara riayet etmek sarti koyması ve yaptırımlar uygulaması,ciddiyet kazanmasına güvenilir ve popüler uygulamalar haline gelmesine sebep olmuştur.

Sohbet’in teknoloji adımı;

Internet teknolojisinin ilerleyişi, android uygulamaların hayatımızın bir parçası haline gelmesi, tablet,ipod, ipad, cep telefonları gibi teknolojik aletlerin elimizin altinda bulunması, sohbet kanallarının ilerlemesinde ve yayılmasındaki en büyük teknolojik faktördür.
Kullanıcı sayısı ve kullanıcı kitlesi düşünüldüğünde, ünlü firmaların tanıtım yapması ve reklam vermesi için muazzam bir ortam oluşturmuştur. Bu sayede ekonomik açıdan kendilerine bir getiri sağlayarak, uretimin tuketime dönüşmesinde yardımcı olmaya başlamıştır.
Bahse konu sebepler sayesinde, reklam pazarında kendine yer bulmuştur.

Global sohbet;

Türkiye’de günden güne kendinden bahsettiren sohbet siteleri,chat kanalları,chat siteleri yurtdisinda da hedefledikleri kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Almanya, Fransa, Belçika, Azerbaycan, Avusturya, Ingiltere gibi ülkelerde yaşayan gurbet hasreti çeken vatandaşlarımızla, görüşme imkani saglamis, bir nebze de olsa gurbet özlemlerini gidermelerine vesile olmustur. Yurtdışı girişi yapan kullanıcılar yetkilendirme ve yöneticilikte, yurtiçi kullanıcıları kadar hakka sahip olmakla beraber,sınıflandırmaya asla mâruz kalamazlar.
Söz konusu fikir ve goruse sahip olmamiz nedeniyle, www.sebebiyat.net Dil, din, ırk, gözetmeksizin, her ulus ve her dinden kullanıcının buluşma noktası olmayi kendine prensip haline getirmiş, her kullanıcısının değer ve yargılarına onem veren bir Sohbet ortamı olmuştur.

Sohbet chatlerde üyelik;

*Üyelik tamamen ücretsizdir. Hiçbir durumda sizden ücret talep edilemez.
*Belirlediğiniz herhangi bir rumuzla www.sebebiyat.net e giriş yapabilirsiniz.
*Profil resmi, kimlik bilgileri vermeniz gerekmemektedir.
*Seçilen rumuz /ns register sifre email adresinizi yazarak (örn; /ns register hale01 hale01@) kayıt işlemi tamamlanır.
*Kullanıcı adınız kayıtlı olması halinde #operhelp kanalından yardım isteyerek kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sohbet Kuralları;

Öncelikle unutulmamasi gereken karşınızdaki kullanıcının bir insan olduğudur.
Sohbet sitesi, sohbetchat, sohbet kanalları adı altında size ortam oluşturması, kullanıcıların değerlerinin olmadığı anlamına gelmez.
Seviyeli şekilde sohbet etmek ve saygı duymak mecburiyetindesiniz.
Günlük yaşantınızdaki uyguladığınız ahlak kuralları sohbet sitelerinde geçerlidir.
Sohbet kanallarında politik,siyasal, tartışmalara musade edilmemektedir.
Irkçı soylemler, ahlaksız ve tutarsiz davranışlar kanaldan uzaklastırılma sebebidir.
Olumsuz, kötü örnek teşkil edecek hareketlere ve söylemlere www.sebebiyat.net tarafından musade edilmeyecektir.

Sohbet’in sosyalleşmedeki rolü;

* Özgürce seçtiginiz(siyasal ve politik olmamak şartı ile )bir konu hakkında kişisel görüşlerinizi savunabilirsiniz.
* insanlarla tanışabilirsiniz.
* Diğer şehirler ve ulkeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
* Kendinize olan özguveninizi kazanabilirsiniz.
* Farklı örf,adet,gelenekler hakkında bilgi sahibi olabilir, yöresel ozellikleri tanıyabilirsiniz.
* Karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
* İkili iliskilerinizde daha ılıman daha sabırlı bir yapıya sahip olmaniza yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.
*Değişik argümanlar öğrenebilir, farklı dillerle ilgili gramer bilgileri kazanabilirsiniz.
* Karşı cinse olan çekingenliginizin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Sohbet Kanallarında yetkilendirme;

1. www.sebebiyat.net de yetkilendirme ve yöneticilik her kullanicinin hakkidir.
2.18 yasinizi doldurmuş olmanız gerekmektedir. 3. Yetki alıp kullanabilmek için bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. (Yonetimsel ve denetimsel komut bilgisi)
4. Aktiflik süreniz ve online olma durumunuz onemlidir.
5. Sohbette bulunmaniz ve iletişiminizin iyi olması gerekmektedir.
6. Yetki konusunda cok titiz davranılmalıdır.

Not: Sunucu durum ve güncellemelerine göre yetkilendirmeler değiştirilebilir. Seviye yükseltilip azaltılabilir.

Radyo ve Dj kanalları;

Gerekli programlari indirmeniz halinde, profesyonel Dj’ligin ilk adımını www.sebebiyat.net te atabilir. Sebebiyat ailesine mukemmel bir müzik ziyafeti sunabilirsiniz.
Bu kanallarda bulunmak için yetkilendirilmeniz gerekmektedir. Dj, radyo kanallarında canlı yayın yapabilir, canlı yayına konuk alabilir, sohbetinizi yazılı ve sözlü yapabilirsiniz.
Kendiniz ve arkadaşlarınızın ıstedikleri şarkıları beraber dinleyebilir, sevdiklerinizin sizinle ayni şarkıya eşlik etmesini sağlayabilir, Yorucu ve yoğun geçen gün içindeki stresinizi sıkıntılarınızı burada unutarak, ruhsal dinginliğe ulaşabilirsiniz.

Sohbetin tanimi;

Her konunun belirgin anlasilir bir dille, samimi ve içten bir şekilde sözle yada yazıyla ifade edilmesidir. Bilgi alisverisini üst seviyelere çıkarma biçimidir. En önemlisi karşınızdaki bireyi sosyal, ekonomik, ahlaki ve insani değerleri ile tanıma şeklidir.
Unutulmamalıdır ki; sohbette fikir ve görüşlerinizin muhakkak kabul edilmesi için, insanlari zorlayamazsınız. Herkesin kişisel görüşünü ileri sürmesine müsade etmelisiniz.
www.sebebiyat.net olarak; insani değerler ahlaki kurallar ve kişisel fikirlerinizin bizim için çok kıymetli olduğunu bilmenizi isteriz.

Sebebiyat Amaç;

Sizler için ilk gunden beri www.sebebiyat.net ailesi olarak, aile sıcaklığında bir ortam oluşturabilmek, samimi dostluklar, yıkılmaz vazgeçilmez arkadaşlıklar edinmenizi sağlamak ve siz değerli kullanıcılarımızın sorunsuz ve keyif dolu vakit geçirmesini sağlayabilmektir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: