Mobil Sohbet Siteleri

Sohbetin Dili

Sohbetin Dili

Sohbetin dili  ve anlatmak istediği şeyleri mutlaka herkes bilir. Sistemi olan, akıl melekeleri yerinde bulunan ve rastgele işlerle uğraşmayan insanlar bunu çok daha iyi anlar ve uygular. Dilimiz bize yabancı değil. Ne anlatmak istersek ve ne anladığımızı da kavramış olursak eğer, dilin anlatmak istediğini de rahatlıkla anlarız. Anlayışsız ve boş insan dediğimiz modelleri hayatımızda gereksiz yere işgal alanında tutarız.

Onların sayesinde yerle bir olan bir sosyal çevremiz bile oluşur. Mutlu ve huzurlu yaşamak varken, boşu boşuna hayallere kapılır gideriz adeta. Konuşmak, diyalog kurmak  varken belki de çözümsüzlüğün adresi olur çıkarız adeta. Zamanımız kalmaz, sıkılırız ve daralırız. Bundan sonrası için de yapacak çok fazla bir şey de kalmaz. Hep keder, hep elem ve hep çıkmaz sokaklarda boğuşuruz.

konuşma dili

Konuşma Dilinin Önemi

Halbuki,  konuşma dili  ve bize verdiği o kadar güzel şeyleri olan tartışma şeklini biz aslında tam olarak bilemiyoruz. Konuşma başlayınca hep bir üstün olma çabası, bastırılmış duygularla ileriye atılma, karşımızdakini kırma ve incitme gibi huylarımız baskın çıkar. Neye mal olacağını bile düşünme fırsatımız olmadan atılırız bir yerlere. Sonucunda da hep hüsrana uğrarız. Hem kendimizi perişan ederiz hem de insanları, hem de doğayı..

Ayrılmaz bir üçlüdür aslında, insan-bilim-doğa..

sohbet

Bu harika üçlü sayesinde zaman zaman emsalsiz deneyler de yapılır ama sonucu bilinmez en baştan. İnsanı insan yapan en büyük detay da aslında yaradılış özelliğidir. Mantığın durduğu, işlemediği, kelimelerin yutulduğu anlarda insan adeta nefes nefese kalır.  Konuşma dilinin önem kazandığı her kalkışma aslında bir zafer parıltısıdır.

Sonucunun baştan kestirilmediği muhabbetler bile bazen harika sonuçlara imza atar. Bir muhabbetin ve  sohbet  etmenin başladığı anlarda konu ne olursa olsun, ikna kabiliyeti ön planda bulunur. İkna etmesini bilen insan her zaman başarılı insan olarak kayıtlara geçer ve daima ilklerde bulunur.

Biraz emek, biraz çaba ve biraz öz veri ile birlikte ortaya başarı çıkınca,  sohbetin dili  ne kadar güzel bir detaymış diyesi gelir insanın. Hadi siz de bu dili aramıza katılarak geliştirin.

Yazar : SubaT

31.01.2020

sebebiyat

Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: