Mobil Sohbet Siteleri

Sohbette Adab-ı muaşeret;

Sohbette Adab-ı muaşeret;

Türk toplumun örf, âdet, ananevi ve geleneklerinde adab kuralları cok önemli kurallar ve değerlerdir. Bu konularda taviz verilmez. En uç hassasiyet gösterilir. Herkesden aynı duyarlılık beklenir.

Kusurların insanların yüzlerine vurulmaması, emanet eşyaların zamanında teslim edilmesi , toplum içinde yüksek sesle konuşulmaması, alay ve kötülemenin ima dahi edilmemesi , bu kurallar içinde yer almaktadır.

Sohbet sitelerinde, chat kanallarında, irc sohbetlerde, bu kurallar göz ardi edilse de, sohbet edilirken adab-ı muaşeret kurallarına dikkat edilmeli, saygıda kusur edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki; sohbet ederken değerinizi, kurduğunuz cümleler ve davranışlarınız belirler. Sohbet ortalamalarında sakin ve mantıklı düşünmek, kurduğunuz cümlelerin seçici oluşu ve hassasiyet içermesi , sizin kisiliginiz hakkında karşınızdaki insanlara fikir verecektir.

Chat sitelerinde; toplu sohbet edilebileceği gibi bireysel sohbetler de edilebilir. Bir konu hakkında herkes fikir yürütüp sesli düşünebilir, ve bu usullere ve kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Konuşan kişinin sözü kesilmemeli, sözünü bitirene kadar sessizce dinlenilmeli, Sira size geldiğinde kendi fikirlerinizi sunup, saygı çerçevesinde karşılıklı münazara şeklinde tamamlayabilirsiniz. ırc.sebebiyat.net olarak sevgili kullanıcılarımızın söz konusu kurallarda hassasiyetle davranmalarını rica ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: