Mobil Sohbet Siteleri

Zabaha Kadar Burdayık

Zabaha Kadar Burdayık. Sivas’lı bir gönülden esnaf kardeşimiz sayesinde dilimize yapışan bu güzel söz ile birlikte Sivasspor tam bir efsane olmaya devam ediyor. Beşiktaş maçından sonra İstasyon Caddesi mevkiinde coşan taraftar topluluğu ile birlikte kendinden geçen bu kardeşimiz dillere destan bir söz söyledi ve gönülden herkesi fethetti.

Zabaha kadar burdayık diyerek lehçemizi tüm dünyaya tanıttı. Bizler de gereken desteği vermek suretiyle sabah akşam bu kelimeleri belleğimize kazıdık.

sivasspor

Yaşadığı ekonomik birçok sorunlardan dolayı epey sıkıntı yaşayan, eşi ve çocukları tarafından terk edilen Sivassporun fanatik taraftarlarından Ahmet Yaşin‘in hayatında çok önemli değişiklikler oldu. Sivassporun deplasmanda oynadığı Beşiktaş maçından sonra güzel bir oyunla galip ayrılmasının ardından Sivas’da düzenlenen kutlamalar sırasında söylediği “zabaha kadar burdayık” sözleri ile hayatı tamamen değişti. Yaşin’in cep telefonu ile çekilen görüntüleri internette izlenme ve paylaşım rekorlarını kırdı.

sivas

Zabaha Kadar Burdayık

İşte basit bir söz gibi görünse de Sivaslı olmanın haklı gururudur aslında bu tarz şeyler. İçimizde barınan saflığı, temizliği ve kötü söylemlerin olmadığı anları bize gösteren güzel bir enstantanedir. Toplumumuzu ayrıştıran sözler ve kelimelerden bertaraf olmuş insanları bu şekilde tüm ülkenin izlemesi bile ayrı bir keyif katıyor hepimize.

Suskunluğun ve sessizliğin dili olmak adına yapılan bu hareket karşısında duygulanmamak elde değil. Saf ve temiz bir insan ve ağzından çıkan bir cümle ile birlikte değişen bir hayat. Kim bilir belki de ilerde Ahmet‘i çok farklı yerlerde görebiliriz ve televizyon dünyasında yer almasını bile izleyebiliriz.

Aile bireyleri ve küçük çocukların rahatlıkla izleyebileceği bir sözü dillere pelesenk yapmak da zor. Bazıları bunlar için günlerce veya aylarca uğraşır yine de yapamaz.

zabaha kadar

Rahat tavırlar, fenomen olmaktan uzak davranışlar da şart. Belki de başarının temel analizi buradan geçmekte. Bunu iyi test etmeliyiz. İçimizdeki o çocuğu çıkarmalı ve serbest bırakmalıyız belki de.

Sivas ve Sivas halkının tipik bir resmi olan bu arkadaşımız gibi insanlar iyi ki varlar. Belki de bunlar sayesinde sıcak gülüşlerimiz eksik olmuyor. Biraz da gülmek şart, o kadar acının arasında.. Kadere acı acı da olsa gülmeyi alışkanlık etmek gerekli..

zabaha kadar burdayık ne de olsa 🙂

Yazar : SubaT

28.01.2020

bayram ediyor

Yorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Ağa Katılın

Sizde ücretsiz olarak SebebiyaT Mobil Sohbet odalarına giriş yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tutkulu sohbet, zevkli sohbet

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: