Chat, Sohbet, Muhabbet, Mobil Chat Sohbet Siteleri

Besin fiyatları bir senede yüzde 176 arttı !

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Ar-Ge birimi KAMUAR’ın, fiyatlarını Ankara’daki marketlerden sistemli olarak derlediği ve yurttaşların en fazla tükettiği 64 temel besin hususundan oluşan bir sepeti temel alarak hazırladığı gıda fiyatları endeksinin Ağustos 2022 sonuçları açıklandı.

Araştırmaya nazaran, Ağustosta bir evvelki aya nazaran yüzde 3,5 oranında artan besin fiyatları yılın sekiz aylık devrinde yüzde 91,7 oranında yükseldi. Kamuda çalışanların ve kamu emeklilerinin fiyat ve aylıklarının enflasyon farkları da dahil yüzde 85,6 oranında arttığı son bir yıllık periyotta de besin fiyatlarındaki artış yüzde 176 oldu.

Ücretlerdeki artış ise gıda enflasyonunu yakalayamadı. Sendikanın hesaplamalarına nazaran, geçen yıl ağustos ayında 100 liraya alınan bir besin sepeti için bu yıl ağustos ayında 276 lira ödemek gerekirken, kamu çalışanı ve emeklisinin 100 liralık geliri ise 185,6 lira, taban ücretlininki 194,6 lira, emekçi ve Bağ-Kur emeklisininki ise 178,6 lira oldu.

2022 yılının ilk sekiz aylık periyodunda besin fiyatlarında yüzde 91,7 oranında artış yaşandı. Ocak-ağustos periyodunda ekmek, pirinç, un, bulgur, makarna fiyatları yüzde 94, oranında arttı, et ve balık fiyatları yüzde 56,6, süt, süt eserleri ve yumurta fiyatları yüzde 60,1, yağ fiyatları yüzde 31,2 oranında, meyve fiyatları yüzde 195,4, zerzevat fiyatları yüzde 168,3, bakliyat fiyatları yüzde 57,4, öbür besin unsurlarının fiyatları ise yüzde 81,8 oranında arttı.

Gıda fiyatlarında yıllık olarak ise yüzde 176 oranında artış gözlendi. Bu yıl ağustosta geçen yılın birebir ayına nazaran ekmek, un, bulgur, makarna fiyatlarında yüzde 192,7, et-balık fiyatlarında 101,5, süt ve süt eserleri ile yumurta fiyatlarında yüzde 135,2 oranında artış oldu.

patronlardunyasi.com

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Ağına Katılın

Sebebiyat, mobil sohbet ve mobil chat olarak tüm cihazlarla uyumludur. Ayrıca güvenilir sohbet sitesi olmakla beraber; parasız sohbet siteleri, hatta görüntülü sohbet siteleri arasında rakipsiz sohbet olduğunu eski mynet sohbet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Tr sohbet, bizim mekan, geveze sohbet gibi eski chat siteleri arasında geçmişi olan bayan sohbet ve bayan chat ağırlıklı sohbet, chat ve muhabbet sitesi olmaktadır.
Güvenilir sohbet siteleri arayanlar; Sebebiyat NET özel mobil sohbet yazılımı sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Mobil chat sohbet deneyimi yaşamak için, hemen ücretsiz sohbet deneyimi yaşayın. Tamamen bedava sohbet sitesi olan sebebiyat, yeni bedava mobil sohbet sistemini geliştirdi.

mobil sohbet mobil chat