Chat, Sohbet, Muhabbet, Mobil Chat Sohbet Siteleri

BOTAŞ’tan yeni doğalgaz tarifesi

Boru Sınırları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde ağustos ayına ait tarife tablosu yayımlandı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere nazaran; BOTAŞ tarafından yapılan tarife değişikliğine nazaran, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın fiyatı yüzde 10 arttırıldı ve doğalgaz fiyatı metreküp başına 12.5 liradan 13.75 liraya yükseldi. Haneler ve endüstriye satılan doğalgazın fiyatında ise değişiklik yapılmadı. BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine ağustosta uygulayacağı satış fiyatı sabit kalarak bin metreküp doğalgaz için 3 bin 264 lira, sanayi abonelerinin tarifesi de bin metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira oldu. Elektrik üretim maksatlı tarifede bin metreküp doğalgazın fiyatı ise yüzde 10 artışla 13 bin 750 olarak belirlendi.

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na nazaran, mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan yerlerde heyeti bulunan Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Sanayi Bölgelerine (EB) doğalgaz sağlanmasına yönelik inşa edilecek iletim boru çizgileri için gerekli yatırımların, Boru Çizgileri İle Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceği belirtilmişti.

Söz konusu karar kapsamında yatırım yapılabilmesi için kriterleri sağlayan OSB ve EB’lerin bir yıl içinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına müracaat etmesi gerekeceği tabir edilmişti. Karar kapsamında yapılması gereken yatırımlar, yapılabilirlik etüdü hazırlanarak Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulacak. Başkanlık tarafından BOTAŞ yatırım programına alınacak.

bigpara.hurriyet.com.tr

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Ağına Katılın

Sebebiyat, mobil sohbet ve mobil chat olarak tüm cihazlarla uyumludur. Ayrıca güvenilir sohbet sitesi olmakla beraber; parasız sohbet siteleri, hatta görüntülü sohbet siteleri arasında rakipsiz sohbet olduğunu eski mynet sohbet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Tr sohbet, bizim mekan, geveze sohbet gibi eski chat siteleri arasında geçmişi olan bayan sohbet ve bayan chat ağırlıklı sohbet, chat ve muhabbet sitesi olmaktadır.
Güvenilir sohbet siteleri arayanlar; Sebebiyat NET özel mobil sohbet yazılımı sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Mobil chat sohbet deneyimi yaşamak için, hemen ücretsiz sohbet deneyimi yaşayın. Tamamen bedava sohbet sitesi olan sebebiyat, yeni bedava mobil sohbet sistemini geliştirdi.

mobil sohbet mobil chat