Chat, Sohbet, Muhabbet, Mobil Chat Sohbet Siteleri

DTÖ: Global ticaret büyümesinde dinginleşme kaydedildi

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ), global ticaret büyümesinin sakinleştiğini bildirdi. Global Mal Ticaret Barometresi Raporu’nun ağustos sayısını yayımlayan DTÖ, barometrenin yatay bir seyir izlediğini belirtti.

DTÖ, Global Mal Ticaret Barometresi Raporu’nun ağustos sayısını yayımladı. Raporda, DTÖ Mal Ticareti Barometresi’nin yatay bir seyir izlediği kaydedildi.

Küresel mal ticaretinin 2022’nin ikinci çeyreğinde büyümeye devam ettiği belirtilen raporda, fakat büyüme suratının birinci çeyreğe kıyasla daha yavaş olduğu ve zayıf kalmasının beklendiği aktarıldı.

Raporda, ticaretin Ukrayna’daki çatışma nedeniyle baskı altında kaldığı, Çin’de Kovid-19 salgınına yönelik karantina tedbirlerinin kaldırılmasıyla ise desteklendiği tabir edildi.

WTO’nun raporunda, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 5,7 seviyesinde olan global ticaret büyümesinin, bu yılın birinci çeyreğinde yüzde 3,2’ye gerilediği kaydedildi.

Bu yılın birinci çeyreğinde ticarette yaşanan yavaşlamanın Ukrayna’da şubat ayı sonlarında başlayan savaşın tesirlerini yansıttığı belirtilen açıklamada, Çin’deki karantina tedbirlerinin de ticaretteki yavaşlamada tesirli olduğu aktarıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Ağına Katılın

Sebebiyat, mobil sohbet ve mobil chat olarak tüm cihazlarla uyumludur. Ayrıca güvenilir sohbet sitesi olmakla beraber; parasız sohbet siteleri, hatta görüntülü sohbet siteleri arasında rakipsiz sohbet olduğunu eski mynet sohbet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Tr sohbet, bizim mekan, geveze sohbet gibi eski chat siteleri arasında geçmişi olan bayan sohbet ve bayan chat ağırlıklı sohbet, chat ve muhabbet sitesi olmaktadır.
Güvenilir sohbet siteleri arayanlar; Sebebiyat NET özel mobil sohbet yazılımı sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Mobil chat sohbet deneyimi yaşamak için, hemen ücretsiz sohbet deneyimi yaşayın. Tamamen bedava sohbet sitesi olan sebebiyat, yeni bedava mobil sohbet sistemini geliştirdi.

mobil sohbet mobil chat