Chat, Sohbet, Muhabbet, Mobil Chat Sohbet Siteleri

Sanal Kimlikler

Sanal Kimlikler hemen her fırsatta kendilerini gerçekmiş gibi gösterirler ve mobil sohbet aramalarında karşımıza çıkarlar. Peki bu tarz kimlikleri kullanan insanlar acaba bu alemde ne tarz bir durum içerisindedir? Bunu biraz irdeleyelim ve çıkan sonucu harmanlayalım;

 

Sanal Kimlikler Neye Benzer?

Bu bir cüzdan içerisinde taşıdığınız avuç içi kadar tabir edilen bir nesne olmamakla birlikte, tamamen hayal ürünü bir kitle iletişim sembolü yada herhangi bir kendini takdim etme modelinden öteye gitmez. Sohbet siteleri ortamlarında sıkça rastlanan bu kimlikler sayesinde, uçtan uca birtakım aldatmalar ve kandırmalar ile de iyice ortaya çıkar.

 

Saatlerce tanımaya çalıştığınız bir sohbet sitesi arkadaşınızın, aslında bir dolandırıcı veya sanal bir yan kesici olduğunu öğrendiğinizde de iş işten geçmiş olmaktadır. Ya o kişiye bir şey kaptırmış, yada bazı manevi duygularınızla oynanmış olarak hissedebilirsiniz kendinizi.

 

Bu kimlikler içerisinde kadın ve erkekler sıkça rol alır ve genellikle gerçek kimliklerini vermezler. Sohbet odaları ortamlarında akıllarınca insan avına çıkan bu tipler çakal gibidir. Avını bekler sinsice ve tam gardı düştüğü anda saldırıya geçer yahut leş yemeye çalışan bir sansar gibi de düşünebilirsiniz. Neden hayvanlardan örnek verdik.? Çünkü bunlara insan denmemekte ve gün geçtikçe bunların sayısı da hızla artmaktadır.

sanal

sanal

Sanal Kimlikler Neyi Amaçlar?

Bu kimliklerin tek bildiği şey, insanlardan para koparmak ve taciz yöntemiyle şantaja boyun bükmelerini sağlamaktır. Artık tek yapmaları gereken şeyin, zaaf kullanmak olduğunu da iyi bilirler. Bu bazen din tacirliği, bazen mezhep çatışmalarına yol alabilecek siyasi tutum ve söylevler, bazen spor fanatizmi ile insanları kışkırtmak, bazen aile içi karışıklık yaratıp eşlerin birbirine olan eksik taraflarından nemalanmak, bazen de hiç sebep yokken tamamen kibar bir hırsız gibi romantizm takılıp, duyguların boş taraflarını kullanmak..

 

İşte burada amaç, tamamen kandırma ve aldatma yolu ile kendilerini olduğundan farklı gösterip insanların para ve maneviyatlarını kendi hesaplarına katmak.. Umarız ki bu tarz oyunlara gelebileceğinizi biliyorsunuz ve dikkatli olmanızda fayda olduğu hakkındaki uyarılarımıza kulak veriyorsunuzdur. Asla sanal dünyada sizi aldatmak isteyenlere inanmayın.

 

Sanal kimlikler asla doğru şeyleri veremez size.. Saygılarımızla.

Yazan : SubaT

10.12.2018

mobil sohbet

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet Ağına Katılın

Sebebiyat, mobil sohbet ve mobil chat olarak tüm cihazlarla uyumludur. Ayrıca güvenilir sohbet sitesi olmakla beraber; parasız sohbet siteleri, hatta görüntülü sohbet siteleri arasında rakipsiz sohbet olduğunu eski mynet sohbet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Tr sohbet, bizim mekan, geveze sohbet gibi eski chat siteleri arasında geçmişi olan bayan sohbet ve bayan chat ağırlıklı sohbet, chat ve muhabbet sitesi olmaktadır.
Güvenilir sohbet siteleri arayanlar; Sebebiyat NET özel mobil sohbet yazılımı sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Mobil chat sohbet deneyimi yaşamak için, hemen ücretsiz sohbet deneyimi yaşayın. Tamamen bedava sohbet sitesi olan sebebiyat, yeni bedava mobil sohbet sistemini geliştirdi.

mobil sohbet mobil chat